Dobrovolníci z celého světa přijeli do Holešova

Dobrovolníci z celého světa přijeli do Holešova na pravidelný úklid židovského hřbitova. Osm mladých lidí z Ruska, Ukrajiny, Španělska, Kanady a Tajwanu ve věku od 18 do 28 let bude následujících třináct dní pečovat o významnou židovskou památku. Zároveň je čeká společenský program, díky němuž mají co nejvíce poznat místní kulturu a komunikovat s lidmi. Do Holešova přijíždějí už podeváté.

 

„Tihle lidé přijíždějí z celého světa a je ohromné, že ze všech možností, co mají, si vyberou právě Holešov. Jsou inspirací pro zdejší lidi, kteří chtějí cestovat a pomáhat,“ řekla Lenka Hasníková z Městského kulturního střediska Holešov.

 

Vyhrabat hřbitov, posekat trávu, očistit náhrobky a ošetřit jejich kovové části – to bude konkrétní náplní práce mladých dobrovolníků. Střídat ji budou se zábavou, opečou špekáčky, pojedou na výlet do Kroměříže, za dětmi na letní tábor do Hostýnských vrchů, setkají se s představiteli města a čeká je také beseda s veřejností, která se koná 21. července od 19 hodin v holešovském Dobrém bistru.

 

Projekt pro pořadatelské Městské kulturní středisko Holešov zajišťuje nevládní nezisková organizace INEX-SDA, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním.

 

Tisková zpráva zde.

 

« Zpět do výpisu aktualit