Nabídka zájezdu: Izrael - země zaslíbená

V rámci posledního ročníků Dnů židovské kultury byla realizována přednáška Ing. Jaromíra Vykoukala z Prostějova na téma Voda pro Izrael, naděje pro Českou republika. Měla úspěch díky aktuálnímu tématu. Nakonec byla v našem městě odpřednášena ještě jednou v městské knihovně. Nyní se objevila velmi zajímavá možnost.

 

Cestovní kancelář Olivetour, pana Daniela Haslingera, se kterou jezdí Ing. Jaromír Vykoukal do Izraele při zájezdech s vojenskou tematikou jako odborný lektor, letos poprvé realizuje unikátní zájezd.

 

Téma zájezdu: Izrael - země zaslíbená (zemědělství a vodní hospodářství)

 

Izrael je země, kde se snoubí starověká historie s nejmodernějšími technologiemi. Během posledních 70 let prochází tato země neuvěřitelnou proměnou - tam, kde byla vyprahlá poušť a chudé beduínské kmeny, se dnes vlní lány dozrávajícího obilí, olivové a datlové háje a vinice. Země, ohrožená suchem mnohem více než střední Evropa, dnes díky pokročilým zavlažovacím technologiím není závislá na dešťových srážkách a dokáže svoji půdu plně využít. V mnoha oblastech zemědělství a vodního hospodářství je dnes absolutní světovou špičkou. Tento zájezd vám ukáže to nejzajímavější z izraelského zemědělství a vodního hospodářství, ale i mnohá další místa, která by návštěvník neměl minout.

 

« Zpět do výpisu aktualit